Még csak a tizedik hétben vagyok, de már a negyedik ultrahangfelvételt láthattam a csöppségekről (először az intézetben, majd a nőgyógyásznál, utána a magánklinikán és most a választott szülész-nőgyógyászomnál). A kis sejtcsomók már egy ideje nem is sokszirmú virágok, hanem ember formájú lények! Kibontakozóban levő csodabogarak. Megvan mindenük, csak kissé aránytalanul, a fejük foglalja el a testük felét. De így arányosak. Szabályosak, ahogy a doki mondta. Egymás fölött helyezkednek el.
Szóval a nagy hír, hogy sok keresgélés és érdeklődés után megtaláltam a szülész-nőgyógyászomat és megnyugodtam. Nyugodt hangon beszél, a lényeget mondja, körülbelül olyan típusú ember, mint én. A kérdéseimre korrekten, tömören válaszol. Hasi ultrahangom volt, nem hittem volna, hogy már hason keresztül is ilyen szépen kivehetők! A szívdobogásuk szépen hallatszott, és mindkettő olyan édesen mocorgott! Mondta is a doki, hogy kis mocorgósak. Ide-oda kapálóztak és hadonásztak a kezükkel, lábukkal, Már 32 és 33 mm-esek. Rohamosan növekednek. Mintha te nőttél volna a másfélszeresére múlt hét óta, magyarázza a párom.
Írattam fel sárgatesthormont, de megnyugtatott, hogy a 9. héttől a szervezet is termeli, viszont szedjem csak a 12. hét végéig, és fokozatosan szokjam le róla, mert egyébként vérzés fordulhat elő. Biztosan fogja az én szervezetem is termelni? Biztosan. Plusz folsav szedésére nincs szükség, a terhesvitaminban elegendő van. Magne B6-ból szerencsére elég napi kettő, kalciumot a 12. héttől szedjek. Egyébként is megiszok majdnem naponta két-három deci kakaót, egy vastag szelet keménysajtot, tejfölt vagy joghurtot.
Két hét múlva kell találkoznunk (egyébként három hetente javasolja, illetve eredmények függvényében), addig döntsük el, szeretnénk-e magzatvíz mintavételt. Elmagyarázta, hogy 35 éven felül javasolt, ám a has összes rétegét átszúrják, a magzatburkot is, a lyuk kitágulhat, elfolyhat a magzatvíz, vetéléshez vezethet, fél százalék a kockázat, ami kétszázból egy vetélést jelent (ikerterhesség esetén viszont kockázatosabb). Más vizsgálatokkal helyettesíthető, integrált teszttel (a 12. és a 16. héten vérvételből, 30 ezer forint), vagy Prena teszttel (babánként kb. 230 ezer forint). A magzatvíz mintavétel ingyenes, fizeti az OEP. Az integrált teszttel is kiszűrhető 94%-ban a kromoszóma rendellenesség. Gondolkodjunk rajta, fontoljuk meg.
Nála drágább a vizitdíj (10 ezer helyett 15 ezer), ultrahangot automatikusan csinál, négy felvételt is nyomtat, de ha összeszámolnám a terhességi előkészületekre költött eddigi pénzt, akkor ez az összeg akár elenyészőnek is tűnhet. A nők egy része egy bármilyen szeretkezés során megtermékenyül, míg én mintegy két év alatt elvégeztem számos kivizsgálást (kb. 150 ezer, vizitdíjakkal), petevezeték átjárhatósági műtétet és méhtükrözést (kb. 250 ezer), lombik (100 ezer), petesejt stimuláláshoz szükséges injekciók, gyógyszerek (kb. 200 ezer). Simán elérjük az egymilliót, mire célba érjünk. Mindent megtettünk ennek érdekében, és alig várjuk, hogy végre befutók legyünk! Hogy kézbe fogjuk kettőnk közös gyümölcseit!
Az orvos megerősített abban, hogy ikerterhesség esetén olyan kórházban érdemes gondolkodni, ahol van újszülött osztály, mert akár már a 34. hét körül esedékes lehet a szülés. A megtermékenyítési időponthoz igazította a magzat fejlődési ütemét – eddig az utolsó menstruáció első napjától mérték. Elmondta, hogy a szülésznővel az ötödik hónaptól konzultálhatok. A mellemet is megvizsgálta. A háziorvoshoz irányított vérkép és vizelet ügyben, illetve belgyógyászati és fogászati vizsgálatok is szükségesek. Az én háziorvosom viszont nem érzi kötelességének a „továbbirányítást”, többször is hangsúlyozta, de majd viszek neki valami figyelmességet. Pedig azt olvastam, hogy a háziorvos kötelessége pont az ilyesmi, gyógyszerkiírás, küldés laborvizsgálatokra, más orvosokhoz. Az asszisztens is nagyon kedves volt, bár csak helyettesített, vizeletet vizsgált, tanácsokat adott. Hazafelé egy nagyot sétáltam. Jó úton haladunk, ez járt az eszemben. Jól érzik magukat bennem a kis csöppségek.